Search

کفش پاشنه بلند یا لژدار؟

کفش پاشنه بلند یا لژدار

فهرست مطالب

تقریباً تمامی خانم‌ها به کفش‌های پاشنه بلند و لژدار، علاقه دارند؛ اما تنها دوست داشتن، دلیل نمی‌شود تا از این کفش‌ها استفاده کنید. حتماً شما هم تجربه کرده‌اید که راه رفتن یا این نوع کفش‌ها چقدر سخت است، مخصوصاً اگر قرار باشد برای طولانی مدت، آنها را به پا داشته باشید. علاوه بر این سختی‌ها، این کفش‌ها بر روی سلامت بدن شما نیز تأثیر خواهد گذاشت. با این حال در برخی مراسمات ترجیح می‌دهید که از این کفش‌های استفاده کنید؛ اما نمی‌دانید که کفش‌های لژدار بهتر است یا پاشنه بلند؟ با مطالعه این مطلب به این نتیجه خواهید رسید که پاشنه مناسب برای کفش خانم‌ها کدام است.

مقایسه کفش پاشنه بلند و کفش لژدار

اگر بخواهید انتخاب مناسبی به منظور پوشیدن کفش در یک موقعیت خاص داشته باشید باید با ویژگی‌های این کفش‌ها آشنا بوده و تشخیص دهید که کدام یک با وضعیت شما تناسب دارند. کفش‌های پاشنه بلند و لژدار دارای ساختار منحصر به فردی هستند که استفاده از آنها را در موقعیت‌های متفاوت، امکان پذیر می‌کند. اگر بخواهیم این دو نوع کفش را مقایسه کنیم باید آنها را در دو نظر مورد بررسی قرار دهیم.

مقایسه از نظر سلامتی

کفش‌های پاشنه بلند و لژدار از نظر نوع پاشنه و ارتفاع با هم تفاوت دارند. با کفش‌هایی که دارای پاشنه بلند هستند می‌توان به راحتی روی سطح صاف راه رفت. این در حالی است که کفش‌های لژدار برای راه رفتن بر روی سطوح مرطوب و لیز، مناسب هستند. این کفش‌ها به دلیل ساختار پاشنه آنها، فشار کمی را به بدن وارد کرده و پاشنه پا را اذیت نمی‌کنند. اگر دوست دارید کفش پاشنه بلند بپوشید سعی کنید مدل‌هایی را انتخاب کنید که قوزک پای شما را پوشش دهد. به این ترتیب، فشار کمی به ساق پا وارد شده و می توانید تعادل خود را بهتر کنترل کنید؛ اما اگر کمردرد دارید، انتخاب کفش‌های لژدار، بهترین گزینه است. این کفش‌ها نرم هستند و کمر و پاهای شما هنگام راه رفتن اذیت نخواهد شد.

مقایسه از نظر زیبایی

مورد دیگری که کفش‌های لژدار و پاشنه بلند را می‌توان از آن منظر مورد مقایسه قرار داد، زیبایی آنها است. کفش‌های پاشنه بلند باعث می‌شوند تا قد شما کشیده‌تر دیده شده و پاهای شما ضخیم‌تر جلوه کنند. این کفش‌ها با جلوه‌ای که به استایل شما می‌بخشند برای استفاده در مجالس رسمی مناسب‌تر هستند. کفش‌های لژدار دارای ظاهر اسپرتی هستند و به همین دلیل برای استفاده در مجالس رسمی مناسب می‌باشند.

کدام کفش زنانه مناسب سلامت پای شماست؟

با توضیحاتی که در بخش قبل ارائه شد، شناخت کاملی در مورد این دو نوع کفش به دست آوردید. با ساختاری که این کفش‌ها دارند، احتمالاً راه رفتن با آنها برای شما سخت خواهد بود؛ اما اگر دوست دارید و یا به خاطر نوع لباس و موقعیتی که می‌خواهید در آنجا حضور پیدا کنید مجبورید یکی از این دو نوع کفش را انتخاب کنید توصیه می‌شود کفش‌های لژدار را انتخاب نمایید. ارتفاع پاشنه این کفش‌ها نسبت به کفش‌های پاشنه بلند، کمتر است. به همین دلیل نیز فشار کمی به بدن و پاهای شما وارد خواهد شد. در ضمن این کفش‌ها قوزک پای شما را پشتیبانی می‌کنند. از این رو احتمال این که نتوانید تعادل خود را حفظ کنید کاهش پیدا می‌کند.

کفش زنانه ای که مناسب شماست

چه زمانی کفش پاشنه بلند و چه زمانی کفش لژدار بپوشیم؟

با توجه به خصوصیاتی که کفش‌های پاشنه بلند و لژدار دارند می‌توان آنها را در موقعیت‌های متفاوتی استفاده کرد. اگر برای مناسبت خاص و مجلس رسمی دعوت شده‌اید، انتخاب کفش پاشنه بلند می‌تواند مناسب باشد. این کفش را با لباس خود ست کنید تا استایل شما زیباتر دیده شود. در این حالت بهتر است کفش پاشنه بلندی انتخاب کنید که در قسمت قوزک پا دارای بند باشد. در ضمن از کفش‌های طبی استفاده کنید تا فشار کمتری به پاهای شما وارد شود. در صورتی که می‌خواهید در یک جمع دوستانه و یا مجلس غیر رسمی حضور داشته باشید، انتخاب کفش لژدار بسیار مناسب است. در ضمن اگر به استایل اسپرت علاقه دارید می‌توانید این نوع کفش‌ها را انتخاب کرده و تیپ خود را به روز نشان دهید.

چه زمانی کفش پاشنه بلند و چه زمانی کفش لژ دار بپوشیم

تأثیر کفش پاشنه بلند بر سلامتی

کفش‌های پاشنه بلند به دلیل پاشنه باریک و بلندی که دارند، ستون فقرات و کمر شما را تحت تأثیر قرار می‌دهند. در این حالت شما مجبور خواهید بود به منظور حفظ تعادل خود، به سمت جلو خم شوید. این موضوع باعث می‌شود تا استخوان بندی شما از حالت عادی خارج شود. اگر از این کفش‌ها برای طولانی مدت استفاده کنید شاهد خواهید بود که زانوها به سمت جلو خم می‌شوند و تاندون‌های پا، ضخیم‌تر می‌شوند. البته شدت این عوارض در مورد انواع کفش پاشنه بلند زنانه با هم فرق دارد. ارتفاع پاشنه، ضخامت آن و همچنین شکل کلی کفش، در میزان بروز این عوارض نقش دارند و باعث کاهش و یا افزایش آنها می‌شوند.

اهمیت انتخاب کفش زنانه مناسب

پاها در حکم قلب دوم بدن است؛ بنابراین باید از آنها به خوبی مواظبت کرده و در انتخاب کفش مناسب، دقت کافی به خرج داد. شما باید در انتخاب کفش، به سایز مناسب آن توجه داشته باشید. باید کفشی را انتخاب کنید که پاهایتان در آن راحت باشد. بیشتر خانم‌ها به جای این که به راحتی پاهای خود توجه داشته باشند به شکل ظاهری آن دقت می‌کنند، غافل از این که این کفش‌های نامناسب چه تأثیرات سوئی می‌تواند بر سلامت پاها و دیگر اعضای بدن آنها بگذارد. با انتخاب کفشی با جنس، سایز و پاشنه‌های مناسب می‌توانید کفشی ایده آل خریداری کرده و بدون دردسر از آنها استفاده کنید. اگر به پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند علاقه دارید می‌توانید با خرید کفش زنانه چرم، از کیفیت و طول عمر آنها مطمئن بوده و پاهای خود را در مقابل آسیب‌های احتمالی، ایمن کنید.

مشاهده محصولات کفش چرم زنانه

اهمیت انتخاب کفش زنانه مناسب

کلام آخر

برند چرم سورنا یکی از برترین برندهای تولیدکننده کفش‌های چرم زنانه، کفش‌هایی با کیفیت بالا تولید می‌کند. این کفش‌ها به دلیل انعطاف پذیری بالایی که دارند موجب می‌شوند تا پاهای شما متحمل فشار زیاد نشوند. از این رو سلامت پاهای شما نیز تضمین می‌شود. با خرید کفش پاشنه بلند و یا لژدار مورد نظر خود از میان محصولات این برند، کفش‌هایی زیبا با قیمت مناسب خریداری کنید.

اشتراک‌گذاری مطلب

مطالب مرتبط

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.