Search

چرم چیست؟ انواع چرم کدامند؟

انواع چرم

فهرست مطالب

چرم طبیعی به روش دباغی پوست جانورانی به دست می آید، اگر بخواهیم برای چرم طبیعی نوع بندی متصور شویم متوانیم آن را به انواع چرم حیوانی،گیاهی و انسانی تقسیم نماییم. در این مقاله از سری مقالات چرم سورنا، با ما همراه باشید تا از انواع چرم بیشتر بدانید.

دباغی کردن چرم به امری گویند که پوست چرم حیواناتی نظیر گاو، گوسفند، کروکودیل و… را پس از جدانمودن از حیوان مربوطه با مواد شیمیایی ویا گیاهی خاصی آغشته میکنند تا تبدیل به یک ماده مقاوم و دائمی شود. به این امر دباغی کردن چرم میگویند.

انواع چرم

چرم حیوانی

اصلی ترین و پر طرفدارترین چرم موجود همان چرم حیوانی است که از حیواناتی نظیر گاو، گوسفند، مار، کروکودیل و… گرفته میشود و در موارد بسیار زیادی همچون ساخت انواع کیف چرم زنانه، کفش چرم زنانه، پالتو، پادری و… کاربرد دارد.

محصولات کفش چرم زنانه

چرم انسانی!

شاید باورش کمی سخت باشد اما چرم انسانی هم تولید میشود و مشتریان خاص و پرطرفدار خود را هم دارد! شرکت های مربوطه با کسب اجازه از داوطلبینی که خود اجازه چنین کاری را به این مسئولین میدهند که پس از مرگشان بتوانند از پوست بدنشان استفاده کنند! شاید کمی دردناک باشد ولی چرم انسانی هم یکی از مدل چرم های حال حاضر دنیاست!

چرم گیاهی

چرم گیاهی هم همانطور که از اسمش پیداس از عناصر موجود در پوست گیاهان، درختان و میوه ها برداشت میشود.این مدل چرم انعطاف پذیری بسیار خوبی دارد و رنگ آن بیشتر به رنگ های تیره شباهت دارد. یکی از معایب چرم گیاهی ضد آب نبودن آن است و هرچه بیشتر با آب شسته شود از انعطاف پذیری و کیفیتش کاسته میشود. یکی از نمونه های استفاده از چرم گیاهی در گذشته برای متصل کردن صفحات کتاب ها بوده است.

اشتراک‌گذاری مطلب

مطالب مرتبط

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.