Search

مجموع :

0 تومان

چگونه کفش چرم اصل را تشخیص دهیم ؟!

چرم طبیعی

فهرست مطالب

یکی از موضوعات مهمی که این روزها ذهن اکثر خریداران فروشگاه کیف و کفش چرم را به خود مشغول کرده این است که چگونه چرم خوب را بشناسیم؟ یا چگونه کفش چرم اصل را تشخیص دهیم؟ خرید محصولات چرم، مخصوصاً کفش چرم در سال های اخیر با افزایش چشمگیری روبرو شده است. دلیل این امر نیز، کیفیت این محصولات و زیبایی ظاهری آنها می باشد؛ اما متأسفانه برخی برندها با مشاهده استقبال از این محصولات، سعی در تولید محصولاتی با استفاده از چرم مصنوعی و فروش آنها به جای محصولات چرمی اصل دارند. در این حالت، یکی از موضوعات مهمی که ذهن اکثر خریداران کیف و کفش چرم را به خود مشغول کرده این است که چگونه کفش چرم اصل را تشخیص دهیم؟در راستای پاسخ به این سوال‌ها قصد داریم در این مقاله در مورد راه‌های تشخیص کفش زنانه چرم صحبت کنیم. البته در کنار این راهکارها داشتن تجربه نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین دلیل علاوه بر موارد ذکر شده در پایین، پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل از خرید یک کفش گران قیمت چندین بار این روش‌ها را امتحان کنید. همچنین می‌توانید برای آسودگی خاطر خرید خود را از نمایندگی‌ها و مغازه‌های معتبر چرم فروشی انجام دهید.

روش های تشخیص کفش چرم اصل

مطمئنا محبوبیت کالای چرم باعث فروش بیشتر آن شده است؛ ما در مغازه های کیف و کفش چرم نگرانی خریداران را در مورد اصل یا تقبلی بودن چرم شاهد هستیم. در این مقاله تصمیم گرفته ایم در رابطه با روش های تشخیص کفش چرم طبیعی از مصنوعی توضیح دهیم.

روش تشخیص کفش چرم اصل

بوی چرم طبیعی

یکی از اصلی‌ترین راه‌های تشخیص کفش چرم طبیعی بو کردن آن است. با توجه به این که چرم اصل از پوست حیوانات تولید می شود، دارای بوی بدن این حیوانات خواهد بود. این در حالی است که چرم های مصنوعی دارای بوی پلاستیک هستند. برای اینکه از خرید خود مطمئن شوید آن را در مغازه بو کنید. محصولات چرمی به هیچ عنوان بوی مواد شیمیایی را نخواهند داد.

لمس کردن چرم

کفش چرم طبی زنانه دارای بافتی بسیار نرم و لطیف است. به طوری که با لمس کردن آن می‌توانید متوجه این نرمی شوید. نرمی و لطافت چرم با توجه به نوع آن؛ یعنی انواع نیمه سنگین، سنگین و سبک، فرق خواهد داشت؛ اما به هر حال، بافت آن در مقایسه با انواع چرم مصنوعی، بسیار نرم تر خواهد بود. البته امروزه محصولات پلاستیکی با کیفیت زیادی وارد بازار شده‌اند و این روش تشخیص کفش چرم اصل را برای افراد کم تجربه دشوار کرده‌اند.

اگر قصد دارید که خیلی سریع و بدون متوجه شدن فروشنده نسبت به تشخیص کفش چرم اصل اقدام کنید بخشی از آن را فشار دهید. اگر احساس کردید که بافت کفش کمی جمع و چروک شد می‌توانید به خیال راحت کفش را بخرید. اما اگر هیچ تغییری را مشاهده نکردید بدانید که کفشی که در دست دارید از چرم مصنوعی تهیه شده است.

بررسی خطوط روی چرم

بررسی نقش و نگارهای روی چرم، یکی از روش های تشخیص چرم اصل است. توجه به این نقش و نگارها می تواند شما را تا حد زیادی در تشخیص اصل یا تقلبی بودن آن کمک کند. توجه داشته باشید که محصولی از جنس چرم طبیعی دارای طرح‌هایی ناموزون و غیر تکراری خواهد بود. پس اگر متوجه طرح‌ها و نقش‌های تکراری بر روی کیف یا کفشی شدید مطمئن شوید که جنس آن اصل نیست.

بررسی بافت زیرین چرم

یکی از رایج‌ترین روش‌های تشخیص کفش چرم اصل نگاه کردن درون آن می‌باشد. پس قسمتی از پارچه کفش‌ را که بدون آستر هست را پیدا کرده و آن را بررسی کنید. اگر چرم طبیعی در آن به کار رفته باشد دارای حالتی پرزی و زبر خواهد بود. در حالی که در پارچه‌های چرم تقلبی سوی دیگر آن حالتی پارچه‌ای دارد که با دقت کردن متوجه تار و پودهای آن خواهید شد.

آب ریختن روی چرم

اگر به دنبال پاسخ این سؤال هستید که چگونه چرم اصل را تشخیص دهیم باید به این موضوع توجه داشته باشید که بسیاری از افراد از روش آب ریختن بر روی چرم برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن آن استفاده می‌کنند. چرا که چرم طبیعی سریعا آب را جذب می‌کند. این در حالی است که چرم مصنوعی به هیچ عنوان آب را جذب نکرده و قطرات آب از روی آن سر خرده و به زمین خواهند افتاد.

قراردادن در معرض حرارت

اگر فروشنده‌ای به شدت بر روی اصل بودن کفش خود تاکید داشت از او بخواهید که قسمتی از کفش را در معرض آتش قرار دهد. یکی از راه‌های تشخیص کفش چرمی سوزاندن آن است! بله تعجب نکنید زیرا چرم اصل در برابر حرارت هیچ تغییری نمی‌کند. اما اگر اصل نباشد خیلی سریع نسبت به حرارت واکنش داده و جمع می‌شود.

اگر فکر می‌کنید تمامی با دانستن تمامی این روش‌ها هنوز هم نمی‌توانید چرم طبیعی را از مصنوعی تشخیص دهید به عنوان آخرین راه تشخیص کفش چرم پیشنهاد می‌کنیم تا از مکان‌های معتبر و شناخته شده خرید خود را انجام دهید. زیرا امروز بازار تقلب در تولید محصولات تقلبی چرمی بسیار داغ است. در نتیجه با رفتن به مغازه‌ها و نمایندگی معتبر می‌توانید خیال خود را بابت محصولی که خریده‌اید راحت کنید. علاوه بر آن به یاد داشته باشید که محصولات چرم طبیعی دارای شناسنامه هستند. پس از فروشنده بخواهید که شناسنامه اصل بودن کفش را نشان دهد.

امروزه تمایل مردم به استفاده از کالاهای چرم بیشتر شده است. در خیابان ها نسبت به گذشته فروشگاه های چرم بیشتری می بینیم و کالای کیف و کفش چرم محبوبیت بالایی پیدا کرده است.

خرید کفش چرم اصل

هر چند که می توان راهکارهای ارائه شده در این مقاله را برای تشخیص سایر کالاهای چرم از غیرچرم استفاده کرد اما ما به صورت تخصصی می خواهیم در رابطه با راهکارهای تشخیص کفش چرم اصل بنویسیم.

به راستی اگر وارد یک مغازه ی فروش کفش چرم زنانه یا مردانه شدیم چگونه از چرم بودن کفش مطمئن شویم؟

راهکارهایی که ارائه می شود به صورت صددرصدی نمی تواند باعث تشخیص شود اما تا حد زیادی می تواند از اصل بودن کفش چرمی که قصد خرید آن را دارید شما را مطمئن کند. اولین پیشنهادی که به شما داریم خرید از فروشگاه های تخصصی چرم و تولیدی های چرم است. تولیدی چرم سورنا بیش از 30 شعبه در ایران دارد. شما می توانید با خرید از تولیدی کفش زنانه سورنا از چرم بودن کفش خریداری شده مطمئن باشید. جهت مشاهده ادرس و اطلاعات تماس شعب چرم سورنا از صفحه شعب تولیدی چرم سورنا دیدن فرمایید.

عوارض استفاده از فوم

در رابطه با خواص پوشیدن کفش چرم زنانه صحبت کرده ایم و اکنون می خواهیم کمی از عوارض استفاده از فوم (چرم صنعتی) را بازگو کنیم.

تمیز کردن کفش چرم

 • دوام چرم اصل و طبیعی از فوم و سایر چرم های مصنوعی بالاتر است.
 • فوم درزی برای تنفس پوست ندارد.
 • فوم از مواد شیمیایی تولید می شود.
 • تماس مستقیم فوم با پوست به صورت طولانی مدت مضر است.
 • فوم پس از مدتی آسیب می بیند و فرم خود را از دست می دهد.
 • فوم درخشندگی و انعطاف پذیری چرم را ندارد.

عوارض استفاده از فوم

تفاوت کفش چرم و فوم

کفش هایی که با استفاده از چرم اصل تهیه شده اند، تفاوت فاحشی با کفش های تهیه شده با استفاده از فوم دارند. از این رو می توان از این نقاط اختلاف آنها استفاده کرده و خریدی مطمئن داشت. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که همیشه این سؤال ذهنتان را درگیر کرده است که چگونه چرم خوب را بشناسیم و یا  چگونه می توان کفش های چرم اصل را از انواع دیگر شناسایی کرد، می توانید با مطالعه ادامه این مقاله، پاسخ سؤالات خود را پیدا کنید.

 • اگر کفش چرم را لمس کنید، متوجه انعطاف پذیری آن می شوید. در واقع کفش ها و دیگر محصولات چرمی به واسطه انعطاف پذیری بالایی که دارند شناخته می شوند و دارای طول عمر بالایی هستند. از این رو از همین ویژگی می توان در جهت تشخیص کفش چرم طبیعی از مصنوعی استفاده کرد. این انعطاف پذیری در کفش غیر چرم وجود ندارد و با لمس کفش غیرچرم پلاستیکی و خشک بودن آن را به مقدار زیادی حس می کنید.
 • کفش چرم اصل، شناسنامه دارد. شما می توانید از فروشنده شناسنامه را طلب کنید تا مطمئن شوید که کفش مورد نظر از چرم اصل وطبیعی تهیه شده است.
 • کفش چرم بوی خاصی دارد. این بو فقط در کالاهای چرم حس می شود و چرم های مصنوعی هیچوقت چنین بویی را ندارند.
 • پشت کفش چرم، پوشش پرزی دارد در حالی که کفش غیرچرم نخ های توری و رشته ای دارد. این وجه تمایز را می توانید بدون هیچ دردسری در مغازه بررسی کرده و از اصل بودن چرم کفش منتخب خود مطمئن شوید.
 

تفاوت کفش چرم و فوم

 • اگر روی کفش چرم اندکی آب بریزید، کفش آب را جذب می کند اما آب در کفش چرم مصنوعی نفوذ نمی کند .
 • کفش چرم اصل تفاوت قیمت بسیار زیادی با کفش چرم مصنوعی دارد.
 • با لمس کردن درون و بیرون کفش می توانید متوجه اصل یا تقلبی بودن آن شوید. کفش چرم از پوست حیوانات ساخته شده است و همه جای آن ضخامت یکسانی ندارد در صورتی که چرم صنعتی ضخامت اغلب قسمت های آن یکسان است.
 • کفش چرم اصلی در برابر حرارت مقاوم است. برای تست کفش چرم را به شعله نزدیک کنید. کفش چرم اصل ب راحتی مشتعل نمی شود و اگر تا حد زیادی آن را حرارت دهید بویی شبیه به بوی سوختن مو از خود بیرون می دهد. در صورتی که کفش چرم مصنوعی به دلیل وجود مواد شیمیایی کربن دار به راحتی آتش می گیرد.
 • وقتی کفش چرم اصلی را لمس کنید متوجه گرمای آن می شوید چرا که از پوست حیوانات تولید شده است. اما کفش چرم مصنوعی همچین حسی را به انسان منتقل نمی کند.
 • اگر کفش چرم اصلی را زیر نور مستقیم قرار دهید نور را به صورت یکدست منعکس نمی کند چرا که برخی قسمت های پوست حیوان مات و برقی دیگر قسمت ها براق است.
خرید نیم بوت چرم
جهت مشاهده سایر محصولات کفش چرم بر روی تصویر کلیک نمایید.

دنیای نیم بوت و بوت در فصول سرد سال

قدم زدن در هنگام بارش باران و یا برف به همراه یک پوشش مناسب میتواند از لذت بخش ترین لحظات روزمان شود. یکی از همین پوشش ها به پاهای ما مربوط میشود، قسمتی از بدن که اگر مراقبت ویژه ای از آن نشود ممکن است به سایر نقاط بدن نیز لطمه وارد کند. پوشیدن بوت چرم و نیم بوت چرم میتواند یک انتخاب گرم و مناسب در فصول سرد سال باشد! پیشنهاد میشود پاییز و زمستان امسال اگر از پوشش مناسبی استفاده نمیکردید با تهیه یک نیم بوت یا بوت مناسب از زیبایی های فصول سرد سال لذت ببرد!

مشاهده محصولات نیم بوت چرم زنانه

اشتراک‌گذاری مطلب

مطالب مرتبط

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.