Search

4 روش تشخیص راحتی کفش هنگام خرید

روش های تشخیص راحتی کفش هنگام خرید

فهرست مطالب

آیا تا بحال، کفشی داشته اید که پاهایتان در آن راحت نباشند؟ حتماً تجربه کرده اید که راه رفتن با این کفش ها چقدر می تواند اذیت کننده باشد. علاوه بر اذیت شدن، پوشیدن چنین کفش هایی می تواند به پاهای شما که در حکم قلب دوم بدن است نیز آسیب برساند. شاید تصور کنید که این موضوع به کفش هایی با پاشنه بلند مربوط است، خیر این گونه نیست. برخی افراد به دلیل انتخاب کفش های نامناسب، هیچگاه حس راحتی به هنگام راه رفتن ندارند. این امر به پاها و کل بدن آسیب رسانده و در کوتاه مدت شاهد عوارض آن خواهید بود. این در حالی است که شما می توانید با استفاده از کفش چرم طبی زنانه و یا با استفاده از چند راهکار ساده، به این موضوع خاتمه دهید. در ادامه به توضیح راهکارهایی برای تشخیص راحتی کفش می پردازیم.

  • روش چهار بعد از ظهر

شاید شنیده باشید که سایز پای شما ممکن است در طول روز به دلایل مختلفی، تغییر پیدا کند. طبق تحقیقات، مشخص شده است که سایز پاها به دلیل استراحت بدن در طول شب، صبح ها در کمترین میزان خود است. این در حالی است که در طول روز، شما فعالیت کرده و ممکن است سایز پاهایتان کمی افزایش پیدا کند. از این رو توصیه می شود از روش چهار بعد از ظهر استفاده کرده و خرید کفش خود را به بعد از ظهر موکول کنید تا سایز پایتان در بیشترین حد خود باشد. به این ترتیب، کفش هایی که خریداری می کنید حتماً مناسب پای شما خواهند بود.

روش چهار بعد از ظهر برای تشخیص راحتی کفش

  • روش دو و نیم سانتی

یکی دیگر از روش های تشخیص راحتی کفش، روش روش دو و نیم سانتی است. این روش به هنگام خرید کفش های پاشنه بلند کلاسیک کاربرد دارد. در این روش، بعد از پوشیدن کفش باید بتوانید پاهای خود را از کفی کفش جدا کرده و بدون این که پا از کفش خارج شود، آنها را دو و نیم سانت بلند کنید. اگر این امر امکان پذیر بود مطمئن باشید که کفش ها برای پای شما راحت هستند. در غیر این صورت حتماً کفش ها پاهایتان را اذیت می کنند.

  • روش انگشت شست

یکی از راهکارهای مرسوم برای تست راحت بودن کفش، استفاده از روش انگشت شست است. در این روش، بعد از این که کفش ها را پوشیدید بررسی کنید که آیا مابین بزرگ ترین انگشت پا و قسمت داخلی نوک کفش، فاصله ای به اندازه یک انگشت شست دست وجود دارد یا خیر. اگر چنین بود مطمئن باشید که انگشتان پایتان به راحتی در کفش حرکت خواهند کرد و مشکلی پیش نمی آید؛ اما اگر چنین نباشد احتمالاً کفش ها پاهایتان را اذیت خواهند کرد.

چگونه کفش راحتی را تشخیص دهیم؟

اگر به هنگام خرید کفش، دچار شک شده اید که آیا کفش های راحتی را انتخاب کرده اید یا خیر، باید متذکر شویم که برای اطمینان از این موضوع بهتر است چند نکته را در نظر داشته باشید. اولین نکته این است که برخلاف وعده فروشندگان که همه کفش ها حتماً جا باز می کنند، در مورد تمامی کفش ها صدق نمی کند، زیرا ممکن است جنس کفش به گونه ای باشد که بعداً جا باز نکند. در بهتر است کفش های خیلی تخت و یا با پاشنه خیلی بلند را نیز انتخاب نکنید. چون این کفش ها به کمر، پاها، ستون فقرات و زانوهای شما آسیب خواهند زد.

چگونه کفش راحتی را تشخیص دهیم؟

یکی دیگر از نکاتی که باید رعایت کنید این است که به وضعیت و شرایط خود توجه داشته باشید. اگر باردار هستید باید کفش های طبی را انتخاب کنید. در ضمن به انعطاف پذیری کفش ها نیز توجه کنید. بر اساس آن چه در مورد کفش ها گفته می شود، خرید کفش چرم زنانه به دلیل انعطاف پذیری بالا، امکان جریان هوا در داخل آن و همچنین عدم اذیت پاها در پیاده روی و استفاده های طولانی مدت، بهترین گزینه است.

سخن پایانی

اگر در پی آن هستید که کفشی مناسب و راحت برای خود خریداری کنید حتماً به کفش های چرمی و نیم بوت زنانه نیز توجهی داشته باشید. این نوع کفش ها اگر از چرم طبیعی ساخته شده باشند حتماً احساس آرامش و راحتی را برای پاهای شما به ارمغان خواهند آورد. برای بازدید از مدل های مختلف کفش چرم اصل و خرید آنها می توانید از محصولات فروشگاه چرم سورنا دیدن نمایید. این مجموعه با استفاده از طرح های روز دنیا و بر اساس استانداردهای بین المللی، کفش هایی با جنس چرم اصل طراحی و تولید می کند. خرید کفش از این مرکز به صورت تضمینی و با قیمت های مناسب انجام می شود.

اشتراک‌گذاری مطلب

مطالب مرتبط

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.