Search

6 روش برای از بین بردن بوی بد کفش چرم

از بین بردن بوی بد کفش چرم

فهرست مطالب

کفش همیشه مستعد جذب بوی بد بوده است. به دور از اینکه همه ی کفش ها نیاز به مراقبت دارند، کیف و کفش چرم به دلیل مزایای بیشتر نیاز به مراقبت ویژه تری دارد. در این مقاله تصمیم گرفتیم به چگونگی از بین بردن بوی بد کفش چرم زنانه و مردانه بپردازیم.

"<yoastmark

راهکارهای مختلفی برای از بین بردن بوی بد کفش چرم وجود دارد. به عنوان مثال شما می توانید از اسپری های خوشبوکننده کفش استفاده کنید. در این مقاله ما به یک راهکار بسنده نکردیم. شما می توانید با آزمون و خطا کردن این روش ها، روشی که برای رفع بوی بد کفشتان مفیدتر بوده است را پیدا کنید.

راه های رفع بوی بد کفش

روش اول: کفش چرم را خشک کنید.

چرم مرگ ندارد اما یک نقطه ضعف دارد و آن رطوبت است! اگر در کفش چرمتان رطوبت حس کردید یا فکر می کنید قارچ گرفته است آن را خشک کنید. کافی است یک روز در یک متری بخاری یا زیر نور غیرمستقیم آفتاب یا زیر سشوار با فاصله زیاد قرار دهید تا کاملا خشک شود. منشا اصلی بوی بد کفش چرم و تمام کفش ها رطوبت است. پس از آن با یک پارچه خشک کفشتان را تمیز کنید. از مواد شوینده به هیچ وجه استفاده نکنید زیرا به بافت چرم آسیب می رساند.

رفع بوی بد کفش

روش دوم: کفش چرمتان را یک مدت با روزنامه قرنطینه کنید!

کاغذ اگر مرطوب نباشد توانایی خوبی در جذب رطوبت دارد. کفش چرمتان را به مدت چند روز در کاغذ قرنطینه کنید. روزنامه به دلیل داشتن فیبر بیشتر می تواند گزینه بهتری برای این کار باشد.

پس از روزنامه پیچ کردن کفش چرم، آن را درون یک جعبه کاغذی قرار دهید و بعد از گذشت یک هفته آن را بیرون بیاورید. اگر بعد از یک هفته بوی بد آن از بین نرفت باید کمی بیشتر درون قرنطینه بماند!

روش سوم: از اسپری سرکه استفاده کنید!

اگر از ریش سفید ها در رابطه با بوی بد کفش چرم سوال کنید، به شما سرکه را معرفی خواهند کرد. سرکه در بسیاری از مواقع مفید و کارآمد است. اسید سرکه می تواند از بین برنده ی بو بد کفش باشد.

بهترین کار این است که محلول سرکه را روی یک ناحیه از کفش چرمتان اسپری کنید و پس از اطمینان از آسیب ندیدن بافت چرم با یک پارچه خشک و تمیز کفشتان را ضدعفونی کنید.

راهکار برای رفع بوی بد کفش

روش چهارم: گذر زمان همه چیز را درست می کند حتی بوی بد کفش چرم را!

زمان بر هر درد بی درمان دواست. زمان بوی بد را می تواند از  کفش چرمتان دور کند. اگر می توانید این موضوع را تحمل کنید و پس به کفش چرمتان فرصت بدهید بوی جدیدی بگیرد. اگر این موضوع را نمی توانید تحمل کنید فعلا تا آن موقع از عطر و ادکلن استفاده کنید تا بوی بد کفش چرم آن را رها کند.

راهکار بوی بد کفش

روش پنجم : برای کفش چرمتان به دنبال خوشبوکننده ها و مواد مخصوص باشید.

به فروشگاه کفش بروید و خوشبوکننده مخصوص کفش چرم را خریداری کنید. این خوشبوکننده ها علاوه بر رفع بوی بد کفش گاهی به ماندگاری کفش نیز کمک می کنند.

کفشتان را واکس بزنید. کفش چرم عاشق واکس است، برای آشنایی با انواع واکس چرم کلیک نمایید.

روش آخر : به کفاش اعتماد کنید.

اگر تمام مراحلی که گفته شده را اجرا کردید اما کفش چرمتان هنوز بوی بد دارد. آن را به دست یک کفاش خبره بسپارید.

مطمئنا کفاش می داند که چگونه بوی بد کفشتان را از بین ببرد.

مشاهده محصولات کفش چرم زنانه

اشتراک‌گذاری مطلب

مطالب مرتبط

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.