Search

راهنمای انتخاب و تبدیل سایز کفش

راهنمای انتخاب سایز کفش

فهرست مطالب

در زمان خرید کفش، مهم‌ترین نکته سایز کفش است؛ زیرا اندازه بودن کفش برای پا جزو موارد ضروری است که در کنار جنس و کیفیت می‌تواند راحتی را برای فرد به همراه داشته باشد. سایزبندی برای کفش‌های مختلف در سه گروه عمده صورت می‌گیرد.: کفش‌های مردانه، زنانه و بچگانه جزو این سه گروه هستند. سایز کفش‌ها نیز در نقاط مختلف دنیا با هم تفاوت دارند. در نتیجه اگر تصمیم به خرید دارید، باید با سایز کفش‌های خارجی و استانداردهای آن کشور آشنایی داشته باشید. همچنین لازم است با نحوه اندازه گرفتن سایز پا برای خرید به صورت اینترنتی نیز کاملاً آگاهی داشته باشید تا سایز و اندازه مناسب را انتخاب نمایید. در این مقاله به بررسی این مطالب خواهیم پرداخت.

سایز کفش در کشورهای مختلف چگونه است؟

 معمولاً سایز کشورهای اروپایی، انگلیسی و آمریکایی شامل انواع مختلف سایزبندی‌ها می‌شود. در این قسمت به بررسی سایز بر اساس جنسیت و در کشورهای مختلف می‌پردازیم. در این صورت می‌توانید با تبدیل سایز کفش سایر کشورها به ایرانی از جمله سایز کفش آمریکایی به ایران، انتخاب درستی داشته باشید.

تبدیل سایز کفش زنانه

US EURO UK INCHES CM
۴ ۳۵ ۲ ۸٫۱۸۷۵″ ۲۰٫۸
۴٫۵ ۳۵ ۲٫۵ ۸٫۳۷۵″ ۲۱٫۳
۵ ۳۵-۳۶ ۳ ۸٫۵″ ۲۱٫۶
۵٫۵ ۳۶ ۳٫۵ ۸٫۷۵″ ۲۲٫۲
۶ ۳۶-۳۷ ۴ ۸٫۸۷۵″ ۲۲٫۵
۶٫۵ ۳۷ ۴٫۵ ۹٫۰۶۲۵″ ۲۳
۷ ۳۷-۳۸ ۵ ۹٫۲۵″ ۲۳٫۵
۷٫۵ ۳۸ ۵٫۵ ۹٫۳۷۵″ ۲۳٫۸
۸ ۳۸-۳۹ ۶ ۹٫۵″ ۲۴٫۱
۸٫۵ ۳۹ ۶٫۵ ۹٫۶۸۷۵″ ۲۴٫۶
۹ ۳۹-۴۰ ۷ ۹٫۸۷۵″ ۲۵٫۱
۹٫۵ ۴۰ ۷٫۵ ۱۰″ ۲۵٫۴
۱۰ ۴۰-۴۱ ۸ ۱۰٫۱۸۷۵″ ۲۵٫۹
۱۰٫۵ ۴۱ ۸٫۵ ۱۰٫۳۱۲۵″ ۲۶٫۲
۱۱ ۴۱-۴۲ ۹ ۱۰٫۵″ ۲۶٫۷
۱۱٫۵ ۴۲ ۹٫۵ ۱۰٫۶۸۷۵″ ۲۷٫۱
۱۲ ۴۲-۴۳ ۱۰ ۱۰٫۸۷۵″ ۲۷٫۶
۱۳ ۴۴ ۱۰٫۵ ۱۱″ ۲۷٫۹
۱۴ ۴۵-۴۶ ۱۱ ۱۱٫۲۵″

۲۸٫۶

تبدیل سایز کفش مردانه

US  EURO UK INCHES CM
۶ ۳۹ ۵٫۵ ۹٫۲۵″ ۲۳٫۵
۶٫۵ ۳۹ ۶ ۹٫۵″ ۲۴٫۱
۷ ۴۰ ۶٫۵ ۹٫۶۲۵″ ۲۴٫۴
۷٫۵ ۴۰-۴۱ ۷ ۹٫۷۵″ ۲۴٫۸
۸ ۴۱ ۷٫۵ ۹٫۹۳۷۵″ ۲۵٫۴
۸٫۵ ۴۱-۴۲ ۸ ۱۰٫۱۲۵″ ۲۵٫۷
۹ ۴۲ ۸٫۵ ۱۰٫۲۵″ ۲۶
۹٫۵ ۴۲-۴۳ ۹ ۱۰٫۴۳۷۵″ ۲۶٫۷
۱۰ ۴۳ ۹٫۵ ۱۰٫۵۶۲۵″ ۲۷
۱۰٫۵ ۴۳-۴۴ ۱۰ ۱۰٫۷۵″ ۲۷٫۳
۱۱ ۴۴ ۱۰٫۵ ۱۰٫۹۳۷۵″ ۲۷٫۹
۱۱٫۵ ۴۴-۴۵ ۱۱ ۱۱٫۱۲۵″ ۲۸٫۳
۱۲ ۴۵ ۱۱٫۵ ۱۱٫۲۵″ ۲۸٫۶
۱۳ ۴۶ ۱۲٫۵ ۱۱٫۵۶۲۵″ ۲۹٫۴
۱۴ ۴۷ ۱۳٫۵ ۱۱٫۸۷۵″ ۳۰٫۲
۱۵ ۴۸ ۱۴٫۵ ۱۲٫۱۸۷۵″ ۳۱
۱۶ ۴۹ ۱۵٫۵ ۱۲٫۵″ ۳۱٫۸
۱۷ ۵۰ ۱۶ ۱۳ ۳۳
۱۸ ۵۱ ۱۶٫۵ ۱۳٫۲۵ ۳۳٫۷

سایز کفش برای خرید اینترنتی

امروزه خریدهای اینترنتی بیشتر از شکل حضوری مورد استقبال قرار گرفته است؛ زیرا می‌توان از هرجایی و هر کشوری بنا به سلیقه خود انتخاب و خرید نمود. هرچند ممکن است انتخاب به این نحو کمی با استرس و ترس همراه باشد که سایز مناسب کفش انتخاب نشود و یا احساس راحتی لازم را نداشته باشد. ولی نکته مهم انتخاب سایز مناسب کفش است. معمولاً تشخیص راحتی کفش در این خریدها کمی سخت‌تر از حالت حضوری است. ولی با اندازه‌گیری صحیح سایز پا، دیگر نگران از دست دادن خریدهای اینترنتی نخواهید بود. به همین منظور بهتر است با نحوه اندازه‌گیری دقیق سایز پا آشنایی کامل داشته باشید که در قسمت بعد به صورت کامل توضیح خواهیم داد.

تشخیص سایز کفش برای خرید اینترنتی

نحوه اندازه‌گیری سایز 

در صورتی که تصمیم به خرید اینترنتی انواع کفش‌ها از جمله انواع کفش پاشنه بلند زنانه، کفش چرم مردانه و… را دارید، لازم است از نحوه اندازه‌گیری صحیح اندازه پا برای سفارش سایز اطلاعات کافی را داشته باشید. برای این کار باید مراحل زیر را طی کنید:

  • ابتدا یک برگ کاغذ برداشته و پای خود را به صورت عمودی و مستقیم روی آن قرار دهید.
  • دور تا دور پای خود را با استفاده از خودکار علامت بزنید تا اندازه پا به دست آید.
  • برای اندازه‌گیری طول کفش، از انتهای پاشنه تا نوک انگشت شست را اندازه بگیرید.
  • سپس با استفاده از جدول فوق، اندازه و سایز خود را پیدا کنید. اگر قصد خرید کفش خارجی را دارید، لازم است ابتدا آن را به سایز کشور مورد نظر تغییر داده و بر اساس کشور اصلی، سایز خود را اعلام کنید.

مشاهده محصولات کفش چرم زنانه

نکات مهم در زمان خرید کفش

در انتخاب سایز مناسب کفش چرم زنانه و یا انواع مدل‌های مردانه باید به زمان اندازه‌گیری پا، چگونگی اندازه‌گیری و … دقت شود. این نکات را در ادامه معرفی می‌کنیم.

نکات مهم در زمان خرید کفش

زمان انتخاب کفش با سایز مناسب

بهترین زمان برای اندازه‌گیری سایز پا، انتهای روز است. در اواخر صبح، پا در حالت طبیعی است ولی به واسطه راه رفتن و فعالیت روزانه اندازه آن بیشتر می‌شود. در نتیجه اگر سایز پا را در ابتدای صبح اندازه بگیرید، سایز کفش کوچک‌تر از حالت طبیعی خواهد بود و راحتی در آن احساس نخواهید کرد.

عادت به پوشیدن جوراب

اگر عادت به پوشیدن جوراب دارید، در هنگام اندازه‌گیری سایز پا، جوراب ضخیم بپوشید. در غیر این صورت اندازه واقعی پا به دست نخواهد آمد.

اندازه‌گیری بسیار دقیق سایز پا

اندازه‌گیری سایز پا باید با دقت زیادی انجام شود؛ زیرا گشادی و یا تنگی کفش باعث می‌شود تا احساس راحتی را از دست بدهید. در صورتی که کفش مقدار ناچیزی گشاد باشد، می‌توان با استفاده از کفی مشکل را حل کرد. ولی برای کفش‌های تنگ هیچ راه حلی وجود ندارد.

اندازه‌گیری هر دو پا

برای اینکه سایز پا و کفش دقیق باشد، لازم است هر دو پا را اندازه بگیرید؛ زیرا معمولاً یکی از پاها بزرگ‌تر از پای دیگر است.

طرح کفش: کلاسیک یا اسپرت؟

در انتخاب سایز کفش باید به کلاسیک یا اسپرت بودن آن نیز توجه شود. به عنوان مثال کفش چرم زنانه اسپرت باید یک سایز بزرگ‌تر از کفش کلاسیک باشد؛ زیرا مدل‌های اسپرت برای راحتی بیشتر پا انتخاب می‌شوند. میزان و نوع پاشنه نیز در راحتی و همچنین زیبایی آن بی تاثیر نیست.

دقت در فرم انگشتان پا

نکته دیگر که باید در نظر گرفته شود، انواع فرم پا افراد است. فرم پا به سه حالت وجود دارد: انگشتان به یک اندازه هستند، انگشت شست بزرگ‌تر و به ترتیب بقیه انگشت‌ها کوچک‌تر و کم ارتفاع‌تر می‌شوند، انگشت‌های میانی بلندتر هستند. برای اینکه راحتی بیشتری احساس کنید، لازم است افرادی که انگشت‌های کشیده‌ای دارند، از کفش‌هایی انتخاب کنند که قسمت جلوی کفش بلندتر است. در این صورت انگشتان امکان جابجایی بیشتری دارند. ولی افراد با پاهای گرد و انگشتان کم ارتفاع، از کفش‌هایی که قسمت جلویی گرد و پنجه بزرگ‌تر دارند، استفاده نمایند. استفاده از انواع کفش پاشنه بلند را نیز به زمان‌های محدود و مهمانی‌ها موکول کنید؛ زیرا فشار بیشتری به کمر و پا وارد می‌کنند.

کلام آخر

انتخاب سایز، بخصوص زمانی که قصد خرید اینترنتی را داشته باشید، بسیار مهم است؛ زیرا گشاد یا تنگ بودن آن باعث می‌شود تا احساس راحتی در آن کم‌تر شود. بهتر است سایز پا در اواخر روز، با جورابی که اکثراً می‌پوشید، اندازه‌گیری هر دو پا و دقت در اندازه‌گیری اندازه پا صورت گیرد. فروشگاه تولیدی چرم سورنا تولیدکننده انواع کفش زنانه تلاش دارد تجربه لذت‌بخشی را به صورت حضوری یا آنلاین برای شما فراهم آورد.

اشتراک‌گذاری مطلب

مطالب مرتبط

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.